Pro vás navíc

1. PRO DĚTI 

Práce v hliněném poli 

Práce v hliněném poli je arteterapeutická metoda, která je založená na zákonitostech haptiky.
Haptika znamená kontakt dotykem – (z řeckého „haptein“= dotýkat se). Při dotýkání se je možné vnímat teplotu, tlak, vibrace, bolest, vnímat kontakt s protějškem, uvědomit si postavení těla v prostoru, a to vše v součinnosti se systémem rovnováhy. U haptiky jde tedy o velmi komplexní vnímání, které ovlivňuje prožívání emoční, rozvoj představivosti, rozvoj řeči, myšlení a jednání.
Při práci v hliněném poli se dotýkáme keramické hlíny zarovnané po okraj v dřevěné bedýnce. K dispozici je také voda a houbička. Lze tak v jasně ohraničené a přehledné situaci využít vlastnosti keramické hmoty, která je snadno tvarovatelná, hladká, jemná a současně stálá a dostatečně pevná pokud je potřeba vnímat tlak a odpor materiálu. Výborně odráží a zrcadlí náš pohyb – i ten sebemenší dotyk totiž zanechá viditelný otisk. S přidáním vody se může měnit na měkkou až mazlavou a nabízí tak velkou škálu zkušeností dle individuálních potřeb.
Při práci v hliněném poli neexistuje, co je dobře a co je špatně – jde o podporu vývoje, o možnost v přítomnosti průvodce nalézat nové cesty řešení, o možnost dotýkat se a být zpětně dotýkán.
Jak již bylo naznačeno, pohyb jako takový a vnímání pohybu velmi úzce souvisí s řečí. Řeč si ve zjednodušeném pohledu lze představit jako souhru přesně a dokonale koordinovaných pohybů mluvidel, hlasivek a dechu. Při řeči je potřeba cíleně ovládat ty nejmenší a nejjemnější svalové skupiny. Předpokladem pro to, aby byly tyto pohyby ovládány správně, je správný vývoj větších svalových skupin celého těla.  A jsme zase zpět u potřeby podporovat rovnováhu, vnímání těla v prostoru, hmatové vnímání, tj. u hliněného pole 😊

Více o metodě na www.hlinenepole.cz

Cena:
Úvodní (případně každá další) konzultace s rodičem 600,- Kč za 45 min. Obvykle probíhá konzultace po každých pěti setkáních s dítětem.
Práce v hliněném poli 600,-Kč za 45 min. Doporučeno je minimálně 10 setkání terapeutických a 3 konzultace. 

2. PRO RODIČE

KONZULTACE 

Pokud je chování našich dětí – námi leckdy často negativně vnímané – pouhým zrcadlem našeho vnitřního světa, 
pak může být rodič ten, kdo může dělat kroky ke změně …

Pro rodiče nabízím konzultace v otázkách týkajících se nejen vztahu s dětmi.  
Cena konzultace je 1200,-Kč / 90 minut. Pro více informací mě můžete kontaktovat na tel. 724 957 578. 

kurz CVIČENÍ V ENERGII

Jedná se o specifické cvičení pro ty, kdo hledají cestu k sobě. Jsem lektorkou cvičení v energii a ráda vás cvičit naučím.  Bližší informace ZDE  

kurz UMĚNÍ SE ZKLIDNIT

Jedním z kroků ke změně může být umět se zklidnit, umět se zastavit a nacházet klid v sobě :-). Ne vždy se to jen tak snadno může dařit, ale existuje speciální sestava jednoduchých pohybů, při které dochází současně k uvolňování těla i mysli, jak pro danou chvíli, tak při pravidelném opakování i k celkovému zklidnění v životě. Pohyby jsou jednoduché a zvládne je každý. Je to zkrátka snadné. Mám v metodě „Umění se zklidnit“ výcvik a ráda sestavu naučím i vás :-). 

foto umění se zklidnit

Cena 800,- Kč 60 min. 

Přihlášky prosím telefonicky nebo sms 724957578. 

konstelace

Jsem členkou stálé konstelační skupiny, která nabízí možnost postavit konstelaci diskrétně právě pro vás.

Cena 1200,-Kč za konstelaci (60-90 min.). 

Těším se na Vás. 

Hana Inderková